Gra Warframe w wersji na konsole i komputery z systemem Windows miała swoją premierę w 2013 roku, jednak początkowo nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Dopiero kilka lat później liczne aktualizacje i usprawnienia zapewniły jej ogromny napływ graczy. Teraz, kilka lat po pierwszej oficjalnej zapowiedzi, tytuł ten doczekał się również wersji na urządzenia z systemem iOS.

W Warframe gracze wcielają się w przedstawicieli pradawnej rasy Tenno, którzy budzą się z trwającego setki lat kriogenicznego snu w świecie ogarniętym wojną. Tytułowe Warframe'y to biomechaniczne kombinezony wykorzystywane przez nich podczas walki. Pod względem mechaniki rozgrywki jest to sieciowa strzelanka z elementami RPG, nastawiona głównie na kooperację między graczami. Wersja na urządzenia z systemem iOS nie tylko oferuje całą zawartość znaną z oryginału (oczywiście z systemem sterowania dostosowanym do ekranów dotykowych), ale też daje możliwość rozgrywki międzyplatformowej oraz synchronizacji postępów między różnymi urządzeniami.

Gra Warframe w wersji na iOS dostępna jest do pobrania z App Store za darmo. Jest to produkcja typu freemium, oferująca opcjonalne mikropłatności.

Pobierz z App Store