„Fundacja" to jedna z największych (i najbardziej kosztownych) serialowych produkcji stworzonych na potrzeby Apple TV+. Jak donosi serwis deadline, w marcu zostaną wznowione prace nad jego trzecim sezonem. Zdjęcia do nowych odcinków mają być kręcone m.in. w Polsce.

Fundacja" to serial science-fiction bazujący na kultowym cyklu powieści autorstwa Isaaca Asimova, przedstawiających losy Galaktycznego Imperium na przestrzeni kilku epok. Według wcześniejszych zapowiedzi trzeci sezon będzie koncentrował się na postaci Muła - tajemniczego mutanta obdarzonego telepatycznymi zdolnościami, próbującego zbudować własne kosmiczne imperium.

Prace nad nowymi odcinkami rozpoczęły się w ubiegłym roku, jednak zostały wstrzymane ze względu na strajki w branży filmowej. Według pierwotnych założeń miały one być wznowione w lutym bieżącego roku, jednak na drodze tym razem stanęły problemy budżetowe. Jak ustaliło Deadline, producentom serialu udało się je w końcu rozwiązać, dzięki czemu prace nad nim mają ruszyć ponownie 6 marca. Pierwsze zdjęcia po wznowieniu produkcji mają być kręcone w Polsce i Czechach.

Deadline ustaliło też, że twórca serialu, David Goyer, znany m.in. za sprawą filmów „Mroczny Rycerz", „Batman kontra Superman" i „Mroczne Miasto", będzie nadal scenarzystą i producentem, ale zrezygnował z reżyserowania kolejnych odcinków. Na chwilę obecną nadal trwają poszukiwania jego zastępców.

Źródło: Deadline