Amerykańska Gildia Reżyserów ogłosiła niedawno zwycięzców tegorocznej edycji przyznawanych przez siebie nagród. Znalazły się wśród nich serial z Apple TV+ i reklama Apple Music.

Pierwszą z nagród otrzymała Sarah Adina Smith. Wyreżyserowany przez nią odcinek serialu „Lekcje chemii" zwyciężył w kategorii najlepsza reżyseria serialu limitowanego. „Lekcje chemii" to rozgrywający się w latach pięćdziesiątych komediodramat opowiadający o kobiecie marzącej o karierze naukowej, która po zwolnieniu z pracy w laboratorium znajduje zatrudnienie jako prowadząca telewizyjnego programu kulinarnego. W rolę główną wciela się Brie Larson, zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Pokój".

Drugą nagrodę zdobyła Kim Gehrig, reżyserka reklamy „Run This Town" promującej serwis streamingowy Apple Music. Zwyciężyła ona w kategorii najlepsza reżyseria reklam. Co ciekawe, było to już jej drugie zwycięstwo powiązane z Apple - w 2022 roku otrzymała ona nagrodę Amerykańskiej Gildii Reżyserów za zrealizowane na zlecenie tej firmy reklamy „Run Baby Run" i „Accessibility".

Źródło: DGA