iFixit to serwis internetowy znany głównie z rozbierania na części rozmaitych elektronicznych urządzeń. Niedawno opublikowali oni kolejne wideo poświęcone goglom Apple Vision Pro.

W opublikowanym kilka dni wcześniej pierwszym nagraniu mogliśmy obejrzeć proces demontażu Apple Vision Pro. Druga część skupia się natomiast na dokładniejszej analizie wyświetlaczy i innych podzespołów tego urządzenia. Okazuje się, że choć wyświetlacze znajdujące się na wyposażeniu gogli Apple technicznie nie oferują rozdzielczości 4K, to jednak mogą pochwalić się znacznie większą gęstością pikseli niż ich główni konkurenci (3386 ppi, dla porównania: Meta Quest 3 posiadają 1218 ppi zaś HTC Vive Pro 950 ppi). Sporą część nagrania poświęcono też zewnętrznej baterii. W jej wnętrzu znajdują się trzy oddzielne akumulatory zbliżone rozmiarami do tych znanych z iPhone'ów. Ich łączna pojemność okazuje się być większa od tej, jaką podaje Apple (46.08 Wh zamiast 35.9 Wh), co może oznaczać, że firma celowo wprowadziła ograniczenia w ładowaniu baterii by wydłużyć jej żywotność. Wewnątrz jej obudowy znaleziono też czujniki temperatury (pomagające zapobiegać przegrzaniu) i akcelerometr (do rozpoznania kiedy korzystamy z urządzenia).

iFixit ostatecznie przyznało goglom Apple Vision Pro ocenę naprawialności 4/10, co wydaje się zaskakująco wysokim wynikiem jeśli weźmiemy pod uwagę, jak duże problemy sprawił demontaż tego urządzenia. Redaktorzy serwisu wyjaśniają, że ich oceny biorą pod uwagę porównanie z innymi produktami z tej kategorii, a Apple Vision Pro nie wypada na tym polu najgorzej, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to urządzenie znacznie bardziej złożone od większości konkurentów.

Źródło: iFixit