Ostatnio pojawiła się informacja wskazująca, że pierwsze urządzenie cechujące się składanym wyświetlaczem może trafić do sprzedaży najwcześniej w 2026 roku.

Natomiast teraz na łamach The Information opublikowano doniesienia związane z iPhone'ami. Zdaniem redaktorów, którzy powołują się na osoby związane z pracami nad urządzeniem, Apple opracowuje prototypy co najmniej dwóch składanych iPhone'ów. Prototypy te powstają po ponad pięciu latach badań i rozwoju.

Urządzenia są na wczesnym etapie rozwoju i nie są uwzględnione w planach firmy na masową produkcję na lata 2024 i 2025, dlatego też rok 2026 jest najwcześniejszym możliwym terminem premiery.

W raporcie pojawiły się również informacje o tym, że 2020 roku Apple wstrzymało pracę nad skalanym iPhonem a wysiłki inżynierów miały być skupione na składanym iPadzie. Dzięki temu firma mogłaby przetestować na użytkownikach swoje mechanizmy.

Inżynierowie próbują obecnie wyeliminować zagniecenia powstające na środku wyświetlacza w wyniku wielokrotnego składania, a także zaprojektować zawias, dzięki któremu będzie on leżał całkowicie płasko. Według doniesień firma współpracuje z LG i Samsungiem nad wyświetlaczami do składanego „iPada”.

Źródło: MacRumors