Netflix już od jakiegoś czasu oferuje w ramach swojej usługi nie tylko seriale i filmy, ale też gry na urządzenia mobilne. W ich katalogu można znaleźć kilka dość głośnych niezależnych hitów, takich jak Kentucky Route Zero, Oxenfree czy Spiritfarer. Niedawno ogłoszono, iż w przyszłym roku dołączy do nich kolejna taka produkcja - Hades.

Hades to gra Action-RPG typu roguelike, w której wcielamy się w Zagreusa, syna greckiego boga Hadesa władającego światem zmarłych. Naszym zadaniem jest wyrwanie się z ponurego królestwa ojca, w czym przeszkadzają nam zastępy jego sług. Zagreus może jednak liczyć na pomoc kibicujących mu bogów olimpijskich, którzy zsyłają na niego różne dary, potrafiące np. nadać specjalne właściwości broniom lub zwiększyć odporność na zadawane obrażenia. Jako iż układ pomieszczeń i dary oferowane przez bogów zmieniają się przy każdym kolejnym podejściu do ucieczki, poszczególne próby często dość znacznie różnią się od siebie. Pomiędzy kolejnymi próbami możemy też porozmawiać z niektórymi mieszkańcami zaświatów, odkrywając w ten sposób historię Zagreusa i innych postaci. Ten nietypowy sposób prowadzenia fabuły został doceniony nie tylko w środowisku graczy - Hadesowi udało się zdobyć m.in. nagrody literackie Nebula i Hugo.

Wersja na iOS ma oferować zarówno możliwość sterowania za pomocą ekranów dotykowych (z opcją dostosowania systemu sterowania do naszych preferencji) jak i wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów. Podobnie jak inne gry z katalogu Netfliksa będzie ona dostępna do pobrania za darmo, lecz do zagrania w nią będzie wymagane aktywne konto w tej usłudze. Dokładna data premiery w App Store nie została jeszcze ujawniona, jednak ma się ona odbyć w przyszłym roku.