Kilka miesięcy temu po sieci zaczęły krążyć plotki, według których serial „Monarch: dziedzictwo potworów" miał być pierwszym serialem tworzonym z myślą o nadchodzących goglach Apple Vision Pro. Do sprawy tej odnieśli się teraz jego twórcy.

Według wspomnianych wcześniej doniesień „Monarch: dziedzictwo potworów" miał być pierwszym serialem z Apple TV+ kręconym w technologii trójwymiarowej, mającej umożliwić stworzenie iluzji głębi podczas oglądania go za pośrednictwem gogli Apple Vision Pro. Serial ten rzeczywiście wydawał się świetnym kandydatem do takiego przedsięwzięcia - Godzilla i inne wielkie potwory na pewno robiłyby wrażenie w takim wydaniu - dlatego też wiele osób liczyło na to, że pogłoski okażą się prawdą. Apple jednak nigdy nie potwierdziło tych informacji.

Teraz plotka została ostatecznie zdementowana przez twórców serialu, Chrisa Blacka i Matta Fractiona. W wywiadzie dla The Movie Podcast przyznali oni, że „Monarch: dziedzictwo potworów" od początku był kręcony jako „zwykły" dwuwymiarowy serial i naprawdę nie mają pojęcia, skąd wzięła się plotka o specjalnej wersji dla Apple Vision Pro. Dodali też, że chociaż sami chcieliby zobaczyć taką wersję swojego serialu, to nawet nie wiedzieliby, jak zabrać się za jej produkcję.

Pierwsze dwa odcinki serialu „Monarch: dziedzictwo potworów" zadebiutują w Apple TV+ już jutro.