DreamWorks Animation to studio znane za sprawą takich produkcji jak „Shrek", „Madagaskar", „Jak wytresować smoka", „Droga do El Dorado" czy „Kung Fu Panda". Od jakiegoś czasu współpracuje ono z Apple, produkując seriale animowane na potrzeby Apple TV+. Już w przyszłym miesiącu odbędzie się premiera kolejnego z nich, zatytułowanego „Nieszczęsne zaklęcia".

„Nieszczęsne zaklęcia" będą serialem animowanym skierowanym do młodszych odbiorców, mieszającym w sobie elementy przygody, komedii i horroru. Gdy Alex Vanderhouven zostaje zamieniony w kamień przez klątwę dręczącą jego rodzinę od pokoleń, jego dzieci i żona wyruszają w podróż by zwrócić należytym właścicielom artefakty skradzione przez jego przodków, licząc na to, że w ten sposób uda im się odwrócić jej działanie. Autorami serialu są Jim Cooper (m.in. „Jeźdźcy smoków" i „Vinyl") i Jeff Dixon (m.in. „Huragan"). W wersji oryginalnej głosów postaciom użyczą Gabrielle Nevaeh, Andre Robinson, Lyric Lewis, Rhys Darby, James Marsters, Rhea Perlman, Phylicia Rashad i Robert Englund. Jak na razie nie wiadomo, czy Apple przygotuje też polski dubbing i audiodeskrypcję.

Serial „Nieszczęsne zaklęcia" ma zadebiutować w Apple TV+ 27 października. Prawdopodobnie tego dnia Apple udostępni od razu wszystkie odcinki pierwszego sezonu.