W maju ubiegłego roku studio Blizzard zapowiedziało nową grę mobilną z uniwersum Warcrafta, zatytułowaną Warcraft Arclight Rumble. Niedawno ogłoszono, iż jej tytuł zostanie skrócony do Warcraft Rumble. Teraz zaś została ona udostępniona w App Store w trybie przedsprzedaży.

Warcraft Rumble to stosunkowo prosta, casualowa gra strategiczna, w której naszym zadaniem będzie kierowanie niewielkimi oddziałami bohaterów walczących z przeciwnikami na małych, zamkniętych arenach. Wraz z postępami w rozgrywce gracze będą zbierać coraz większą kolekcję postaci, z których będą mogli złożyć swój oddział, dostosowując go do kolejnych wyzwań. W grze znajdziemy zarówno rozbudowaną kampanię fabularną dla jednego gracza jak i tryb multiplayer pozwalający rywalizować z innymi.

Warcraft Rumble jest już dostępne w App Store w trybie przedsprzedaży z premierą ustawioną na 31 grudnia. Nie jest to jednak jeszcze oficjalnie potwierdzona data i prawdopodobnie ulegnie ona zmianie. W oficjalnych materiałach prasowych Blizzard jak na razie ogranicza się do zapewnień, że premiera gry odbędzie się już niedługo. Warcraft Rumble będzie grą typu freemium, dostępną do pobrania za darmo, lecz oferującą opcjonalne mikropłatności.

Pobierz z App Store