Gra Little Nightmares miała swoją premierę w 2017 roku i została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i recenzentów. W ubiegłym roku ogłoszono, iż tytuł ten doczeka się również wersji na iOS. Teraz ujawniono dokładną datę premiery, a w App Store ruszyła już przedsprzedaż gry.

Little Nightmares to gra platformowo-logiczna utrzymana w konwencji horroru. Wcielamy się w niej w małą dziewczynkę o imieniu Six, która budzi się na pokładzie wielkiego statku, pełnego dziwnych, wiecznie głodnych istot. Jako iż nasza bohaterka nie ma szans w bezpośredniej walce z przeciwnikami, jedyną szansą na przeżycie i wydostanie się z tej pułapki jest wykorzystanie sprytu i zręczności. Gra charakteryzuje się ciekawą stylistyką oprawy graficznej, przywodzącą na myśl filmy Guillermo Del Toro.

Za przeniesienie Little Nightmares na urządzenia z iOS odpowiada studio Playdigious, mające na swoim koncie całkiem udane porty takich gier jak Dead Cells i Streets of Rage 4. Premierę mobilnej wersji zapowiedziano na 12 grudnia. Już teraz można zamówić ją w App Store w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 29,99 zł.

Pobierz z App Store