W ubiegłym roku Apple zapowiedziało oficjalnie serial „Lekcje chemii", w którym główną rolę ma zagrać Brie Larson - zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Pokój". Dziś opublikowano zwiastun tej produkcji oraz ujawniono datę jej premiery w Apple TV+.

„Lekcje chemii" będzie bazować na powieści o tym samym tytule autorstwa Bonnie Garmus. Akcja serialu będzie rozgrywać się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, a jego główną bohaterką będzie młoda kobieta marząca o karierze naukowej, która po zwolnieniu z pracy w laboratorium znajduje zatrudnienie jako prowadząca telewizyjnego programu kulinarnego. Mimo iż początkowo nie jest zachwycona swoją nową rolą, szybko odkrywa, że dzięki niej może uczyć inne kobiety czegoś więcej, niż tylko gotowania. Showrunnerem serialu jest Lee Eisenber, który pracował już wcześniej z Apple przy „WeCrashed: upadek start-upu" i „Little America". Produkcją zajęły się wspólnie wytwórnie Apple Studios i Aggregate Films.

Serial „Lekcje chemii" będzie składał się z ośmiu odcinków. Pierwsze dwa z nich zostaną opublikowane 13 października, zaś kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w piątek.