Apple Originals to marka kojarzona przede wszystkim z filmami i serialami produkowanymi na potrzeby Apple TV+, jednak Apple od jakiegoś czasu wydaje pod nią także podcasty. Dziś zapowiedziano premierę kolejnej takiej produkcji, zatytułowanej „Magnificent Jerk".

„Magnificent Jerk" będzie opowiadać o historii Galena Yuena - zmarłego w 2015 roku aktora i scenarzysty, znanego przede wszystkim za sprawą niskobudżetowego filmu akcji „Crazy Six", w którym wystąpili Rob Lowe, Burt Reynolds i Ice-T. Prowadzącą i autorką podcastu będzie dziennikarka Maya Lin Sugarman, prywatnie siostrzenica Yuena, która porządkując rzeczy po zmarłym wujku przypadkiem odkryła, że był on niegdyś szefem chińskiego gangu, a scenariusz wspomnianego filmu był częściowo oparty na jego życiu.

Premierę pierwszy dwóch odcinków „Magnificent Jerk" zapowiedziano na 18 września, zaś kolejne będą publikowane co tydzień w poniedziałek. Warto przypomnieć, że Apple traktuje obecnie podcasty jako sposób na „testowanie" historii mogących stanowić podstawę dla seriali z Apple TV+. W ten sposób firma może sprawdzić, co wzbudza największe zainteresowanie odbiorców, zanim wyda pieniądze na produkcję serialowej adaptacji. W przeszłości Apple już kilkukrotnie kupiło prawa do ekranizacji podcastów - czego efektem są m.in. dostępne w Apple TV+ seriale „WeCrashed: upadek start-upu" i „Psychiatra u boku".

Źródło: Apple