W październiku bieżącego roku ma odbyć się premiera filmu „Czas krwawego księżyca" (tytuł oryginalny to „Killers of the Flower Moon"), będącego jedną z najdroższych i najgłośniejszych produkcji stworzonych na potrzeby Apple TV+. Apple opublikowało dziś jego drugi oficjalny zwiastun.

„Czas krwawego księżyca" będzie bazować na książce „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i narodziny FBI " Davida Granna, opowiadającej o prawdziwym śledztwie w sprawie serii morderstw, które miały miejsce na początku lat dwudziestych ubiegłego wieku, powiązanych z wydobyciem ropy w hrabstwie Osage w stanie Oklahoma. Reżyserią zajął się Martin Scorsese, autorem scenariusza jest Eric Roth, a w główne role wcielą się Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons i Lily Gladstone. W produkcję była zaangażowana bezpośrednio założona przez Apple wytwórnia Apple Studios. Według wcześniejszych nieoficjalnych doniesień budżet filmu wynosił ponad 200 milionów dolarów.

„Czas krwawego księżyca" trafi do wybranych kin w USA 6 października, zaś globalną kinową premierę zaplanowano na 20 października. Niestety, nadal nie ujawniono, kiedy dokładnie film ten trafi również do Apple TV+. Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia sugerowały, że Apple zamierza teraz udostępniać tam swoje duże filmowe produkcje dopiero miesiąc po tym jak trafią do kin.