Wśród zaprezentowanych niedawno nowych modeli toreb i plecaków Thule z serii Paramount znalazła się także 22-litrowa torba na laptopa, którą także miałem okazję ostatnio testować.

Torba posiada charakterystyczne i dobrze znane dla tej linii produktów wzornictwo. Dostępna jest też w dwóch typowych dla tej linii kolorach, lekkiej zielni (jak opisywany przeze mnie w przeszłości plecak Paramount) i czarnym (tak, jak plecak, który opisywałem kilka dni temu).

Torba ma układ zdecydowanie bardziej pionowy, z charakterystycznym kominem, zapewniającym dostęp do jej wnętrza, zapinanym na zamek błyskawiczny i zawijanym w dół. W środku, w głównej komorze, znalazła się kieszeń na 16-calowego laptopa oraz osobna kieszeń na 12-calowy tablet. Jest też siateczkowa kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny, w której można trzymać ładowarkę, kable czy klucze. Na jednej z zewnętrznych powierzchni znalazła się spora kieszeń, np. na kurtkę czy inne rzeczy. Także i ona chroniona jest zamkiem błyskawicznym i klapą na napy – tak jak w opisywanym przeze mnie ostatnio plecaku Thule Paramount. Jest też dostępna boczna kieszeń na butelkę lub parasol. Pod wieloma względami konstrukcja tej torby przypomina właśnie plecaki z tej linii. Jedyna różnica to brak plecków z pasami ramiennymi i obecność typowych dla toreb pasków, za które można trzymać torbę w dłoni, lub zawiesić ją sobie na ramieniu.

Torba ma charakter uniwersalny, choć moim zdaniem, a przynajmniej w naszym społeczeństwie, będzie pewnie częściej wybierana przez kobiety niż przez mężczyzn.

Podobnie jak w przypadku innych produktów z serii Thule Paramount, także i ta torba posiada powłokę wodoodporną nie zawierającą PFC, czyli substancji chemicznych groźnych dla środowiska naturalnego, spełnia więc certyfikat bluesign®.

Torba na laptopa Thule Paramount dostępna jest w cenie 619 zł.