W ubiegłym miesiącu dobrze znana szwedzka marka Thule zaprezentowała nowe modele plecaków i toreb na laptopy z serii Paramount przeznaczonych przede wszystkim do przemieszczania się po mieście. Kilka z nich miałem już okazję testować, m.in. plecak Thule Paramount 24 L.

Jak łatwo domyślić się już z samej nazwy plecaka, jego pojemność wynosi 24 litry. To co rzuca się w oczy od razu to charakterystyczny sposób zamykania głównej komory. Jest ona bardzo wysoka, a jej górna część tworzy coś na kształt komina, który zwija się i zabezpiecza (przed przypadkowym rozwinięciem) za pomocą taśmy z metalowym haczykiem. Oczywiście to jak bardzo górny komin zostanie zwinięty zależy od tego, ile rzeczy zapakowanych zostanie do plecaka. Rozwiązanie to pozwala powiększyć nieco pojemność samego plecaka. Samo zabezpieczenie zwiniętego komina daje także możliwość przypięcia np. odblasków czy lampki, tak by być widocznym w nocy.

Oczywiście jak przystało na miejski plecak tej marki, a zwłaszcza model z serii Paramount, to nie jedyny sposób dostępu do głównej komory i znajdującej się w niej kieszeni na laptopa i tablet. Dostęp do nich dają dwa dodatkowe otwory, jeden znajduje się po lewej stronie plecaka (dzięki niemu można szybko wyjąć np. kurtkę czy inne rzeczy znajdujące się w głównej komorze) a drugi umieszczony jest na górze, nad pleckami i paskami. Daje on szybki dostęp do kieszeni na laptopa i tablet. Oba otwory zabezpieczone są mocnymi i wodoodpornymi zamkami błyskawicznymi. Poza kieszeniami na laptopa i tablet w głównej komorze znalazła się także siateczkowa kieszeń, do której włożyć można np. ładowarkę i kable.

Z prawej strony plecaka znalazła się zamykana na zamek błyskawiczny przegroda, w której kieszeniach można trzymać mniejsze przedmioty czy klucze. Kolejna, całkiem spora kieszeń znajduje się na górnej powierzchni. Dostęp do niej chroniony jest zamkiem błyskawicznym i klapką z napami, na której znajduje się nadrukowane logo Thule. Z lewej strony znalazła się także kieszeń na butelkę czy parasolkę, dająca dostęp do nich bez potrzeby zdejmowania plecaka.

Thule Paramount 24 L posiada także kieszeń na dokumenty, umieszczoną pod pleckami, przy ich krawędzi. Dostęp do niej jest oczywiście zabezpieczony zamkiem błyskawicznym. Same plecki oraz paski wyściełane są miękkimi panelami, pomiędzy którymi umieszczona taśmę, pozwalającą przyczepić plecak do rączki walizki podczas poruszania się na lotniskach i dworcach w dłuższych podróżach.

Wspomnieć na koniec warto o tym, że plecaki z serii Thule Paramount wykonane są z materiałów posiadających certyfikat bluesign®. Wodoodporna powłoka zastosowana w tych plecakach nie zawiera PFC - substancji chemicznych groźnych dla środowiska naturalnego.

Jeśli po wakacjach czy urlopie szukacie plecaka do pracy czy na uczelnię to Thule Paramount 24 L jest na pewno wartym rozważenia.

Thule Paramount 24 L dostępny jest w cenie 769 zł.