Ukraińskie MacPaw – twórcy popularnej aplikacji CleanMyMac X służącej do utrzymywania komputerów Mac w dobrym stanie – wprowadziło w tej aplikacji ulepszoną funkcję usuwania złośliwego oprogramowania opartą o silnik Moonlock. Silnik ten stworzony został przez nowy dział cyberbezpieczeństwa MacPaw nazwany właśnie Moonlock.

Silnik Moonlock zapewnia następujące ulepszenia wydajności i funkcjonalności:

  • szybkość skanowania złośliwego oprogramowania jest teraz nawet dwukrotnie większa niż wcześniej;

  • skanowanie obejmuje dodatkowe lokalizacje, takie jak dyski zewnętrzne, załączniki poczty, archiwa i rozszerzenia przeglądarki;

  • użytkownicy mogą dostosować skanowanie do swoich potrzeb, ustalając priorytet na szybkość lub zasięg skanowania.

Dmytro Melnyk, kierownik produktu w CleanMyMac X:

Moduł usuwania złośliwego oprogramowania jest drugim najpopularniejszym wyborem użytkowników, zaraz po głównym narzędziu CleanMyMac - Smart Scan. Narzędzie to jest doceniane przez miliony użytkowników ze względu na prostotę obsługi i niezawodność

Teraz, dzięki silnikowi Moonlock, moduł usuwania złośliwego oprogramowania staje się jeszcze skuteczniejszy, zwiększając swoją moc i zapewniając jeszcze wyższy poziom ochrony i bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników CleanMyMac.

Silnik Moonlock jest rozwijany i wspierany przez oddział składający się z dedykowanego zespołu badaczy i inżynierów ds. cyberbezpieczeństwa, zgromadzonych przez MacPaw w nowym dziale. Oddział Moonlock koncentruje się wyłącznie na potrzebach bezpieczeństwa użytkowników komputerów Mac. Po 15 latach pracy z systemem macOS zespół posiada dogłębną wiedzę na temat funkcjonowania tego konkretnego systemu operacyjnego oraz zagrożeń związanych z złośliwym oprogramowaniem.

Oleg Stukalenko, kierownik produktu w Moonlock:

Dążąc do naszej wizji świata, w którym wszyscy są bezproblemowo chronieni przez technologię, tworzymy łatwe w użyciu produkty cyberbezpieczeństwa dla szerokiego grona użytkowników komputerów Mac.

Celem Moonlock jest wypełnienie luki między pojawiającymi się zagrożeniami a wiedzą niezbędną do ochrony przed nimi (...) Dlatego nasz zespół jest gotowy, aby podzielić się swoją wiedzą na stronie Moonlock.com.

Według badania przeprowadzonego przez Moonlock Mac Security Survey, wraz ze wzrostem zagrożeń cybernetycznych wzrasta poziom niepokoju wśród osób w każdym wieku i ze wszystkich środowisk. Jednak samodzielna ochrona wciąż wymaga pewnego poziomu wiedzy specjalistycznej. Około 52% użytkowników komputerów Mac chciałoby skonsultować się z wykwalifikowaną osobą w zakresie zapewniania bezpieczeństwa online. Jednocześnie 30% respondentów twierdzi, że trudno jest znaleźć wiarygodne źródło informacji na ten temat.

CleanMyMac X z ulepszonym modułem usuwania złośliwego oprogramowania opartym na silniku Moonlock dostępny jest tutaj.

Urodziny MacPaw

Przy okazji wspomnieć warto, że wczoraj, tj. 17 lipca, MacPaw obchodziło swoje 15 urodziny. Z tej okazji ta kijowska firma ruszyła ze specjalną akcją „15 lat nowych początków”, w której opisane zostały wszystkie wyzwania i obawy związane z każdym stworzonym przez nią produktem, aplikacją czy usługą.

Dodatkowo ruszyła specjalna strona, na której każdy może dodać swoją własną historię osobistych doświadczeń z przezwyciężeniem strachu czy stresu związanego z podejmowaniem nowych wyzwań.

Wspomnieć tutaj także wypada o opublikowanym osiem lat temu na łamach MyApple Magazynu tekście stworzonym podczas wizyty w biurze MacPaw w Kijowie.

Źródło: MacPaw / Informacja prasowa