Serwis Netflix już od jakiegoś czasu oferuje swoim subskrybentom nie tylko filmy i seriale, ale też dostęp do coraz pokaźniejszego katalogu gier na urządzenia mobilne. Wczoraj powiększył się on o kolejną wartą uwagi produkcję - World of Goo Remastered.

World of Goo, wydane oryginalnie w 2008 roku, to gra logiczna, w której gracz kontroluje stado żywych „glutów", z których można budować różnego rodzaju konstrukcje. Naszym zadaniem jest łączenie ich ze sobą w taki sposób, by mogły dosięgnąć wyznaczonego celu. Oprócz ciekawej mechaniki rozgrywki i sporej dawki grywalności na korzyść gry przemawia też nietuzinkowa stylistyka oprawy graficznej oraz świetna ścieżka dźwiękowa. Edycja, która trafiła do katalogu serwisu Netflix, to tzw. remaster, oferujący odświeżoną oprawę graficzną, rozdzielczość przystosowaną do ekranów współczesnych urządzeń oraz szereg pomniejszych usprawnień, takich jak możliwość zapisywania stanu gry w chmurze.

Gra World of Goo Remastered dostępna jest do pobrania z App Store za darmo, jednak by w nią zagrać wymagane jest aktywne konto w usłudze Netflix. Wraz z premierą nowej wersji starsza została usunięta z oferty sklepu.

Pobierz z App Store