W październiku 2020 roku Apple ogłosiło rozpoczęcie prac nad nowym serialem komediowym, zatytułowanym „Platoniczna przyjaźń". Dziś w katalogu Apple TV+ zadebiutowały jego pierwsze odcinki.

Platoniczna przyjaźń" opowiada o kobiecie i mężczyźnie, którzy przyjaźnili się w młodości, ale ich drogi się rozeszły. Spotykając się ponownie jako dorośli próbują odnowić relacje, co wprowadza chaos w ich ustabilizowane życia. W role główne wcielają się Seth Rogen (znany m.in. z „To już jest koniec", „Supersamiec", „Boski chillout" i „Luzaki i kujony") oraz Rose Byrne (m.in. „Agentka", „Naznaczony" i „Druhny"), zaś reżyserem serialu jest Nick Stoller (m.in. „Chłopaki też płaczą", „Idol z piekła rodem" i „Muppety"). Cała trójka pracowała już wcześniej wspólnie przy filmach „Sąsiedzi" i „Sąsiedzi 2". Autorami scenariusza są Stoller i Francesca Delbanco (m.in. „Przyjaciele z uniwerku").

„Platoniczna przyjaźń" ma składać się z dziesięciu odcinków, jednak Apple udostępniło dziś w Apple TV+ tylko pierwsze trzy z nich. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w środę.