Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dziś w ofercie Apple dostępny jest nowy pasek przeznaczony dla zegarka Apple Watch.

Mowa o wersji Pride Edition. Nowy wariant został wyceniony na 249 złotych i dostępny jest dla obu wielkości zegarka. Pierwsze dostawy spodziewane są jeszcze w tym tygodniu.

Podejmując takie starania, Apple promuje i wspiera organizacje, które walczą o poprawę sytuacji społeczności LGBTQ+ i dążą do zmian na lepsze. Na szczególną uwagę zasługują Equality Federation Institute, instytucja silnie wpierająca tworzenie sieci stanowych organizacji reprezentujących interesy osób LGBTQ+ w Stanach Zjednoczonych, oraz GLSEN, organizacja edukacyjna przeciwdziałająca dyskryminacji, nękaniu i prześladowaniu na tle orientacji seksualnej, tożsamości płciowej i ekspresji płciowej. Wśród organizacji obrony praw wspieranych przez Apple znajdują się m.in. Encircle, Equality North Carolina, Equality Texas, Gender Spectrum, Human Rights Campaign, ILGA World, National Center for Transgender Equality, PFLAG, SMYAL oraz The Trevor Project.

Nowy wygląd paska sportowego zainspirowany został siłą i pięknem społeczności LGBTQ+. Przedstawia on oryginalne tęczowe kolory flagi społeczności oraz pięć dodatkowych kolorów – czarny i brązowy, symbolizujące społeczność czarnoskórą i latynoską oraz chorych i zmarłych na HIV/AIDS, a także jasnoniebieski, różowy i biały, reprezentujące osoby transpłciowe i niebinarne. Na projekcie zaprezentowanym w tym roku widnieje radosna tęcza składająca się z figur geometrycznych rozsianych na białym tle, które na koniec zintegrowano z paskiem poprzez formowanie tłoczne. W procesie tym krawędzie każdego kształtu pokryto materiałem bazowym, co przełożyło się na delikatne wariacje każdego z nich. Nie sposób więc znaleźć dwóch identycznych pasków, co odzwieciedla indywidualność każdego członka społeczności LGBTQ+.

Warto przypomnieć, że Apple przygotowało również specjalne tarcze oraz tapety przeznaczone dla zegarków Apple Watch oraz iPhone'ów. Dostępne są one w systemie iOS 16.5 oraz watchOS 9.5.

Źródło: Apple