Nowe funkcje i niższa cena aplikacji Cashculator dla Mac. Program został dostrzeżony i wyróżniony przez Apple w Mac App Store.

Wracam do Was drodzy czytelnicy z prywatą, bardziej jako deweloper niż bloger. Pisałem już kilka razy na MyApple o aplikacji Cashculator (m.in. tutaj), kanadyjskiego studia Apparent Software, w który od pięciu lat pracuję i mam ogromną przyjemność we współtworzeniu czy tworzeniu od zera aplikacji dla macOS i iOS. Jedną z nich, którą od kilku lat współtworzę jest wspomniany Cashculator.

Cashculator

Dzięki ostatnim zmianom polityki Apple dotyczącej ustalania cen w App Store mogliśmy skorygować cenę tego programu w polskim (a także w ukraińskim i brazylijskim) sklepie. I tak cena pełnej wersji Cashculatora (dostępnej poprzez jednorazowy zakup w aplikacji) została obniżona z 299,99 PLN do 199,99 PLN.

Nowe funkcje w Cashculator

W ostatnich miesiącach program doczekał się też kilku aktualizacji przynoszących nowe funkcje, m.in.:

  • możliwość dezaktywowania wybranych kategorii: dzięki czemu użytkownik może szybko sprawdzić jak zmienią się wydatki lub przychody oraz ich prognozy bez uwzględnienia danej kategorii.

  • eksport tabel i listy wszystkich transakcji do plików CSV: możliwość łatwego wyeksportowania całych tabel przychodów i wydatków, zestawienia oraz raportów a także listy wszystkich transakcji do odczytywanego przez inne aplikacji i arkusze kalkulacyjne formatu CSV.

Doceniony przez Apple

Wreszcie na koniec jest się czym pochwalić. Pod koniec ubiegłego i na początku tego roku Cashculator został kilkukrotnie dostrzeżony i wyróżniony na głównej stronie sklepu Mac App Store przez jego redakcję.

Artykuł w Mac App Store: Zostań mistrzem finansów.

Artykuł w Mac App Store: Nasze ulubione 23 aplikacje i gry na rok 2023.

Przez długi też czas Cashculator znajdował się na pierwszym miejscu najpopularniejszych darmowych (freemium w naszym przypadku) aplikacji w Mac App Store w kategorii Finanse (obecnie zajmuje drugie miejsce).

Ostatnio miałem też okazję porozmawiać o Cashculatorze i zarządzaniu własnymi finansami za jego pomocą w podcaście Krzysztofa Kołacza „Bo czemu nie”. Zapraszam do odsłuchania odcinka tego podcastu.

Oczywiście cały czas pracujemy nad kolejnym nowym funkcjami naszego programu, jesteśmy też otwarci na sugestie użytkowników.

Cashculator w Mac App Store.

PS. Jeśli macie jakieś pytania i uwagi dotyczące Cashculatora jestem dla Was dostępny m.in. na Mastodonie, ale także poprzez naszą redakcyjną skrzynkę mailową.