W maju ubiegłego roku Apple ogłosiło rozpoczęcie prac nad nowym serialem dla dzieci powstającym na potrzeby Apple TV+, zatytułowanym „Sówka Ewa". Teraz zapowiedziano, iż jego premiera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

„Sówka Ewa" będzie serialem animowanym bazującym na popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Rebekki Elliott. Podobnie jak pierwowzór będzie on opowiadał o małej sowie o imieniu Ewa, która wyraża się poprzez opisywanie swoich przygód w pamiętniku. Serial jest częścią nowej inicjatywy Apple, w ramach której w prace nad programami skierowanymi do dzieci angażowani są naukowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach związanych z rozwojem i edukacją. W przypadku „Sówki Ewy" jest to John F. Evans - badacz zajmujący się wpływem pisania na zdrowie psychiczne, współautor książki „Expressive Writing: Words that Heal". Muzykę do serialu skomponował zaś Fitz, lider grupy Fitz and the Tantrums.

Serial „Sówka Ewa" na zlecenie Apple wyprodukowała wytwórnia Scholastic Entertainment, zaś animacją zajęło się studio Brown Bag Films. Premierę w Apple TV+ zapowiedziano na 31 marca. Serial prawdopodobnie będzie posiadał opcjonalny polski dubbing i audiodeskrypcję.