Audio-Technica znana jest nie tylko audiofilom czy szerzej fanom dobrego brzmienia w muzyce, ale i graczom, którzy także przykładają uwagę do dobrego brzmienia całej ścieżki dźwiękowej w grach. Na łamach MyApple opisywałem już modele ATH-PDG1a oraz bezprzewodowe słuchawki ATH-G1WL. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować ich wersję przewodową - ATH-G1.

To co na zewnątrz

Wizualnie model ATH-G1 wygląda niemal identycznie, jak opisywany przeze mnie jakiś czas temu model ATH-G1WL. Tak, jak w przypadku tamtego modelu, dzięki ażurowemu metalowemu pałąkowi, metalowym szynom regulacji wysunięcia każdej z muszli, a także biegnącemu przy pałąku kablowi je łączącemu, słuchawki ATH-G1WL mają styl wyraźnie industrialny. Poduszka umieszczona w środkowej części pałąka oraz oddychające poduszki każdej ze słuchawek obszyte są ekologiczną czarną skórą. Poduszki każdej z muszli są łatwo wymienialne. Na każdej z muszli – tradycyjnie w przypadku Audio-Techniki – znalazło się logo marki obramowane niebieskim, metalowym kręgiem. Tradycyjnie też dla słuchawek tej marki, muszle umieszczone są na charakterystycznych ruchomych widełkach, dzięki którym można wygodnie ułożyć je na głowie i wokół uszu. ATH-G1 charakteryzują się też niezwykle lekką konstrukcją, wynoszącą 257 gramów. Wszystko to sprawia, że słuchawki świetnie sprawdzają się podczas wielogodzinnych sesji gier.

Ważnym elementem zestawu jest dołączany mikrofon pojemnościowy na regulowanym pałąku, który bardzo dobrze zbiera mowę gracza, a kiedy nie jest potrzebny, np. gdy słuchawki służą do słuchania muzyki, można go odłączyć i schować.

Jedyną rzucającą się w oczy różnicą pomiędzy opisywanymi wcześniej słuchawkami ATH-G1WL a ostatnio testowanymi ATH-G1 jest solidny kabel połączeniowy o długości 2 metrów z całkiem sporych rozmiarów pilotem pozwalającym na regulację głośności oraz włącznie lub wyłączenie mikrofonu oraz brak klawiszy i suwaków sterujących na krawędzi jednej ze słuchawek. W zestawie znalazł się także kabel typu Y, rozdzielający sygnały dla słuchawek i mikrofonu.

Brzmienie

Podobnie jak w bezprzewodowym modelu w ATH-G1 znalazły się 45­-milimetrowe przetworniki zapewniające bardzo dobre pełne i przestrzenne brzmienie pełne o głębokim basie z czytelnymi średnimi częstotliwościami. Górne częstotliwości są subtelne dzięki czemu przy długich sesjach nie męczą narządów słuchu. ATH-G1 bardzo dobrze radzą sobie również z muzyką i to nie tylko tą w grach. Przejrzyste średnie częstotliwości zapewniają dobrą separację poszczególnych instrumentów i przejrzystość w obrębie dalszych planów, a głęboki bas zapewnia solidną podstawę. Słuchawki świetnie sprawdziły się zarówno w muzyce rockowej, rocku i metalu progresywnym , jak i w smooth jazzie czy muzyce elektronicznej.

ATH-G1 to świetne gamingowe słuchawki przewodowe, które sprawdzą się nie tylko w grach, ale i przy słuchaniu muzyki, oferując świetne brzmienie charakterystyczne dla urządzeń marki Audio-Technica i to w bardzo atrakcyjnej cenie 449 zł.

Słuchawki Audio-Technica ATH-G1 dostępne są w sieci salonów Top Hi–Fi & Video Design.