W 2021 roku Apple ogłosiło rozpoczęcie prac nad nową usługą streamingową skierowaną do fanów muzyki klasycznej. W kodzie ostatniej bety systemu iOS znaleziono informacje potwierdzające, iż firma nadal pracuje nad tym projektem.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały, iż nowa usługa będzie nazywać się Apple Classical. Z informacji zawartych w kodzie wersji beta systemu iOS 16.3 wynika, iż Apple zdecydowało się zmienić jej nazwę na Apple Music Classical. Wygląda też na to, iż firma zamierza promować ją wśród osób słuchających muzyki klasycznej za pośrednictwem Apple Music, wyświetlając im powiadomienia o możliwości słuchania ich ulubionych albumów i artystów w oddzielnej aplikacji stworzonej specjalnie z myślą o muzyce klasycznej.

Apple Music Classical ma bazować na zamkniętym już serwisie streamingowym Primephonic, który specjalizował się właśnie w szeroko pojętej muzyce klasycznej. Apple kupiło go w sierpniu 2021 roku i zamknęło niedługo później, zapowiadając, że zamierza w 2022 roku zbudować na jego podstawie nową usługę. Planu tego nie udało się jednak zrealizować.

Źródło: MacRumors