„Ted Lasso" to jeden z najpopularniejszych, najwyżej ocenianych i najbardziej nagradzanych seriali, jakie powstały na potrzeby Apple TV+. Jego trzeci sezon miał według pierwotnych założeń pojawić się w katalogu tej usługi latem ubiegłego roku, jednak prace nad nim uległy opóźnieniu. Teraz Apple ogłosiło oficjalnie, iż zadebiutuje on w katalogu Apple TV+ już wiosną.

„Ted Lasso" to serial komediowy opowiadający o trenerze futbolu amerykańskiego z Kansas, który przeprowadza się do Wielkiej Brytanii by zająć się trenowaniem drużyny piłki nożnej, mimo iż nie ma zielonego pojęcia o tym sporcie. W rolę tytułową wciela się Jason Sudeikis, który otrzymał za nią już dwa Złote Globy. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat „Ted Lasso" zdołał też zdobyć m.in. 11 nagród Emmy, 7 nagród Critics' Choice Awards i 6 nagród Hollywood Critics Association.

Apple nie podało jeszcze dokładnej daty premiery trzeciego sezonu, jednak zapowiedziało, iż odbędzie się ona wiosną bieżącego roku. Co ciekawe, mimo iż zarówno twórcy jak i aktorzy występujący w serialu już od dłuższego czasu dawali bardzo wyraźnie do zrozumienia, iż trzeci sezon będzie stanowić finał całej historii, Apple nie wspomina o tym w oficjalnych materiałach prasowych. Może to oznaczać, że firma nadal próbuje przekonać (lub już przekonała) autorów serialu do przedłużenia go o kolejne sezony.

Źródło: Apple