Aktualnie jedynymi urządzeniami Apple, które obsługują zewnętrzny rysik są iPady. Według najnowszych informacji również iPhone'y miały otrzymać rzekome wsparcie.

Na łamach serwisu Weibo pojawiła się informacja sugerująca, że Apple chciało zaprezentować tani rysik Apple Pencil, który miałby być kompatybilny między innymi z telefonami. Akcesorium z roboczą nazwą Marker miało kosztować 49 dolarów.

Podobno firma w ostatnim momencie zrezygnowała z tego produkt. Ciekawostką jest, że wyprodukowano ponad milion sztuk rysika, którego pozbawiono wbudowanej baterii oraz technologii wykrywania nacisku. Doniesienia wskazują, że rysik cechował się specjalnym czipem, który pozyskiwał energię w momencie pisania po ekranie. Podobne rozwiązanie stosuje Samsung w rysiku S-Pen.

Na ten moment nie wiadomo dlaczego firma zrezygnowała z tego produktu. Być może pierwotnie akcesorium to było również przeznaczone dla budżetowego iPada, co wyjaśniałoby dość komiczne połączenie tego urządzenia z Apple Pencil pierwszej generacji.

Źródło: 9To5Mac