Czas na kolejna prywatę z mojej strony, tym razem z okazji sezonowych obniżek cen związanych z tzw. Czarnym Piątkiem, a konkretnie obniżek cen na autorskie oprogramowanie od Apparent Software, którego jestem deweloperem od ponad czterech lat.

Cashculator

We wrześniu pisałem o premierze zupełnie nowej wersji naszej aplikacji Cashculator – rozbudowanego narzędzia do prowadzenia budżetu domowego, czy małej lub średniej firmy z funkcją prognozowania przyszłych wydatków i wpływów na podstawie bieżących i przeszłych danych.

Cashculator przypomina klasyczny arkusz kalkulacyjny. Można w nim tworzyć dowolną liczbę dokumentów, a w nich scenariuszy, w tym tych bazujących na gotowych szablonach. W ramach każdego scenariusza użytkownik ma do dyspozycji arkusze wpływów, wydatków, zestawienie zbiorcze oraz wykresy i raporty. Program od swojej premiery doczekał się kilku mniejszych aktualizacji, a już wkrótce wzbogacony zostanie o nowe funkcje.

Dla niektórych użytkowników jego cena była jednak trochę zaporowa. Z okazji wspomnianego wyżej Czarnego Piątku pełna wersja Cashculatora (dostępna w ramach płatności w aplikacji) kosztuje teraz o połowę mniej, bo 144,99 zł.

Cashculator w Mac App Store

Trickster

Z okazji Czarnego Piątku przeceniony został także Trickster dla Maca, który jest podręcznym zasobnikiem z ostatnio otwartymi plikami różnego rodzaju. Trickster rejestruje otwarcie plików i zmiany w poszczególnych folderach w obrębie katalogów, które każemy mu obserwować. Wystarczy, że jakiś plik otworzyliśmy czy stworzyliśmy, pobraliśmy z sieci, przenieśliśmy do innego folderu, pojawi się on na liście. Trickster jest wygodnym rozszerzeniem Findera. Dwukrotnie kliknięcie w plik lub folder w Tricksterze otwiera go w Finderze. Pomiędzy Tricksterem a Finderem można przeciągać pliki. Dodatkowo Trickster zapewnia wygodny dostęp do folderów lub plików dodanych w nim do ulubionych.

Obecnie cena Trickstera w Mac App Store wynosi 84,99 zł.

ImageFramer

Przeceny doczekały się także różne zestawy funkcji aplikacji ImageFramer dostępne jako osobne zakupy w aplikacji. ImageFramer to rozwijany od ponad dziesięciu lat program do artystycznego oprawiania zdjęć i obrazów w cyfrowe ramki i masowego ich przetwarzania. I tak odblokowanie standardowych funkcji to obecnie, w ramach promocji koszt 144,99 zł, odblokowanie funkcji Pro przy aktywnych standardowych (upgrade) to 84 zł, a odblokowanie wszystkich funkcji programu (standardowe i pro) to wydatek 229,99 zł.

ImageFramer w Mac App Store

Ramki do zdjęć z Socialite

Wreszcie na koniec, wspomnieć wypada o przecenie o połowę rocznej subskrypcji na Socialite dla iOS/iPadOS (a dokładnie obecnie program nazywa się Ramki do fotek z Socialite). To program, który jako pierwszy napisałem w ramach mojej pracy w zespole Apparent Software, o którym szerzej pisałem we wpisie „Od blogera do dewelopera - część druga". Socialite pozwala na dodawanie do zdjęć ramek i naklejek oraz tekstu z ogromnej już liczby tematycznych zbiorów (jest też zbiór poświęcony Polsce). Dodatkowo zdjęcia można poddać działaniu prostych filtrów.

Z okazji Czarnego Piątku przeceniona o połowę została roczna subskrypcja na dostęp do wszystkich zestawów ramek i naklejek. Obecnie kosztuje ona 72,99 zł. Wspomnieć wypada, że co miesiąc pojawia się nowy zbiór, dostępny za darmo w ramach aktywnej subskrypcji.

Naklejki do ramek z Socialite w App Store