Plotki o tym, że Activision planuje przenieść popularną grę Call of Duty: Warzone na urządzenia z iOS, pojawiły się w sieci już we wrześniu 2020 roku, kilka miesięcy po premierze edycji konsolowej. W marcu bieżącego roku zostały one wreszcie potwierdzone oficjalnie. Teraz zaś tytuł ten pojawił się w App Store w trybie przedsprzedaży.

Oryginalna wersja Call of Duty: Warzone to sieciowa strzelanka typu Batle Royale, pozwalająca zmierzyć się na jednej mapie nawet 150 graczom jednocześnie. Mimo iż pod wieloma względami przypomina ona inne popularne gry tego typu, takie jak PUBG czy Fortnite, to jednak posiada też kilka cech charakterystycznych, wyróżniających ją na tle konkurencji. Najciekawszą z nich jest mechanizm dający szansę na powrót do gry wyeliminowanym graczom, jeśli uda im się wcześniej pokonać w starciu jeden na jednego innego przegranego. Według zapowiedzi Activision mobilna wersja Warzone ma zachować wszystkie najważniejsze elementy konsolowego pierwowzoru, zmniejszając jednak liczbę graczy do 120 i wprowadzając pewne uproszczenia. Twórcy potwierdzili też, że w dniu startu Warzone Mobile będzie oferować mapę Verdansk znaną z oryginalnego Warzone, zaś w przyszłości zostanie dodana w niej również mapa Al Mazrah z Warzone 2.0.

Gra Call of Duty: Warzone Mobile została udostępniona w App Store w trybie przedsprzedaży z datą premiery ustawioną na 15 maja 2023 roku. Warto jednak mieć na uwadze, że jako iż termin ten nie został jak na razie oficjalnie potwierdzony przez Activision, bardzo prawdopodobne, że ulegnie on jeszcze zmianie. Twórcy gry zapowiedzieli już za to, że gracze, którzy skorzystają z opcji przedsprzedaży w App Store (lub pre-rejestracji w Google Play), otrzymają w dniu premiery gry dodatkowe nagrody. Call of Duty: Warzone Mobile będzie grą typu freemium, dostępną do pobrania za darmo, lecz oferującą opcjonalne mikropłatności.

Pobierz z App Store