W iPhone SDK 4.0 znaleziono pliki, które świadczą o tym, że iPhone kolejnej generacji będzie posiadał kamerkę z przodu oraz lampę błyskową LED.

O tym, że pojawi się kamerka z przodu, świat poinformował serwis TUAW.com. Wgrali oni do iPhone z betą oprogramowania 4.0 aplikację, która pokazuje aktualnie uruchomione procesy. Jednym z nich był - niedostępny w wersjach 3.x.x - iChatAgent .

iChat to aplikacja przeznaczona dla komputerów Mac, która umożliwia wideokonferencje. Ujawnienie działania procesu iChatAgent na sofcie 4.0 jest jedynie potwierdzeniem plotek, które od dawna krążyły po sieci. Prawdopodobieństwo, że następca iPhone 3GS będzie posiadał kamerkę z przodu znacznie wzrosło.

Kolejnym, równie ciekawym odkryciem w SDK 4.0, są trzy nietypowe pliki, które na poniższym zdjęciu zaznaczone są na fioletowo:

Jak sugerują nazwy poszczególnych plików, iPhone zyska nowe polecenia. Odpowiadają one za tryby wykonywania zdjęć. Takie frazy jak Flash czy Torch oznaczają, że iPhone do uruchomienia konkretnego trybu, będzie wymagał dodatkowego urządzenia – tutaj widzimy, że akurat lampy błyskowej.

To dopiero początek plotkowania. Najnowsze SDK premierę miało dopiero wczoraj, więc możemy się przygotować na to, że w najbliższym czasie będziemy zasypywani coraz to bardziej zaskakującymi możliwościami przyszłej wersji telefonu Apple.

Źródło: SIMBlog.pl via TUAW.com

Polecamy także: _ MyApple: Nowy model iPhone'a - czego możemy się spodziewać? - Apple_