Warhammer 40,000 to popularna seria figurkowych gier bitewnych tworzonych i wydawanych przez firmę Games Workshop, która na przestrzeni lat doczekała się również wielu mniej lub bardziej udanych cyfrowych adaptacji i spin-offów. Gracze z Polski mogli niedawno wziąć udział w testach wersji beta najnowszej mobilnej gry z tej serii, noszącej podtytuł Tacticus. Wczoraj w App Store odbyła się zaś globalna premiera jej finalnej wersji.

Tacticus to turowa strategia osadzona w mrocznym, futurystycznym świecie znanym z innych gier z serii Warhammer 40,000. Trzon rozgrywki stanowią tu starcia niewielkich oddziałów rozgrywane na mapach podzielonych na heksy. Gracze mogą pokierować takimi frakcjami jak Ultramarines, Astra Militarum, Adepta Sororitas czy Necroni. W grze znajdziemy zarówno kampanię fabularną dla jednego gracza (za scenariusz odpowiada Matt Forbeck, autor kilku książek z uniwersum Warhammera) jak i możliwość rywalizacji z innymi graczami. Wraz z globalną premierą postępy poczynione przez graczy, którzy brali udział w testach wersji beta, zostały zresetowane, jednak otrzymali oni za to specjalne nagrody wewnątrz gry.

Gra Warhammer 40,000: Tacticus dostępna jest do pobrania z App Store za darmo. Jest to tytuł typu freemium, oferujący opcjonalne mikropłatności.

Pobierz z App Store