W maju 2020 roku Apple kupiło prawa do filmu „Killers of the Flower Moon", w prace nad którym zaangażowani byli Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio. Mimo iż produkcja ta nie zadebiutowała jeszcze w Apple TV+ (najnowsze doniesienia wskazują, że jej premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku), Apple postanowiło już kupić prawa do ich kolejnego projektu, zatytułowanego „The Wager".

„The Wager" będzie adaptacją powieści „The Wager: A Tale of Shipwreck, Mutiny, and Murder" autorstwa Davida Granna (autora odpowiedzialnego również za książkowy pierwowzór „Killers of the Flower Moon"), która z kolei bazuje na prawdziwej historii załogi brytyjskiego statku HMS Wager. Film będzie thrillerem historycznym rozgrywającym się w osiemnastym wieku, opowiadającym o losach rozbitków uwięzionych na bezludnej wyspie. Martin Scorsese zajmie się reżyserią, zaś Leonardo DiCaprio wcieli się w jedną z głównych ról. Jak na razie nie wiadomo, kto będzie autorem scenariusza.

Produkcją filmu „The Wager" zajmą się wytwórnie Imperative Entertainment, Sikelia Productions (której właścicielem jest Scorsese) i Appian Way Productions (należąca do DiCaprio). Dwie ostatnie z nich podpisały wcześniej kontrakty z Apple, w ramach których firma ta jest informowana pierwsza o ich nowych projektach i ma pierwszeństwo przy ich zakupie.

Źródło: Deadline