Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w czerwcu 2022 roku.

Diablo Immortal

Diablo to popularna seria gier typu hack'n'slash, której pierwsza odsłona trafiła do sprzedaży w 1996 roku. Jej najnowsza część, zatytułowana Diablo Immortal, wzbudzała spore kontrowersje na długo przed premierą, a gdy wreszcie udostępniono ją w App Store wywołała wokół siebie jeszcze więcej zamieszania. Podczas gdy niektórzy chwalili ją za rozgrywkę świetnie dopasowaną do specyfiki urządzeń mobilnych (choć gra wyszła również na PC), inni krytykowali system mikropłatności. Diablo Immortal podobnie jak wszystkie poprzednie odsłony serii Diablo jest dynamiczną grą typu hack'n'slash utrzymaną w stylistyce mrocznego fantasy. Pod względem mechaniki przypomina ona trochę konsolową edycję Diablo 3, wprowadzając jednak szereg zmian i uproszczeń. W porównaniu do poprzedniczek nowa gra kładzie też większy nacisk na elementy MMO, oferując ciekawe dodatkowe wyzwania dla graczy grających w grupach (m.in. możliwość rywalizacji między tworzonymi przez nich klanami).

Pobierz z App Store

Ace Attorney Trilogy

W grach z serii Ace Attorney wcielamy się w prawnika broniącego niesłusznie oskarżonych klientów. W trakcie każdej ze spraw musimy najpierw przeprowadzić krótkie śledztwo, zbierając informacje i dowody, a następnie zmierzyć się na sali sądowej z prokuratorem, przesłuchując świadków i wyłapując kłamstwa i sprzeczności w ich zeznaniach. Opublikowana w ubiegłym miesiącu w App Store wersja Ace Attorney Trilogy łączy w sobie 14 spraw z trzech pierwszych odsłon serii, prezentując je w nieco odświeżonej i usprawnionej formie, lepiej przystosowanej do współczesnych urządzeń.

Pobierz z App Store

Hook 2

Maciej Targoni to niezależny deweloper specjalizujący się w tworzeniu różnego rodzaju gier logicznych i łamigłówek. Większość tytułów z jego katalogu charakteryzuje się pewną minimalistyczną elegancją, zarówno w kwestii oprawy audiowizualnej jak i projektu mechaniki rozgrywki i samych zagadek. Hook 2 to kontynuacja jednej z najstarszych gier tego twórcy, Hook, opublikowanej w App Store w 2015 roku. Podobnie jak w poprzedniej części zadaniem gracza jest tu zwijanie widocznych na ekranie linii w taki sposób, by znajdujące się na końcach niektórych z nich haczyki nie zaczepiły się o siebie nawzajem. Nowa wersja od poprzedniczki różni się przede wszystkim projektem zagadek - oprócz dwuwymiarowych łamigłówek zbliżonych do tych z części pierwszej znajdziemy tu też bardziej złożone, trójwymiarowe poziomy.

Pobierz z App Store

Incoherence

Glitch Games to małe niezależne studio znane za sprawą takich gier jak Forever Lost, Another Tomorrow, Veritas i All That Remains. Ich najnowsza produkcja, zatytułowana Incoherence, podobnie jak jej poprzedniczki jest przygodówką typu point & click z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Gracze wcielają się w niej w postać Jasona Bethlama, który budzi się w dziwnym, jasno oświetlonym pokoju, nie pamiętając jak do niego trafił. Wykorzystując znaleziony na miejscu aparat i inne z pozoru przypadkowe przedmioty będzie on musiał rozwiązać tę tajemnicę i znaleźć drogę ucieczki. Incoherence jest pierwszą grą z serii Glitch Broken Dreams Collection, która będzie składać się z krótkich, luźno powiązanych tematycznie przygodówek.

Pobierz z App Store

Dadish 3

Gry z serii Dadish to humorystyczne platformówki w stylu retro, w których wcielamy się w tytułowego ojca rodziny rzodkiewek, który co chwilę musi ratować swoje potomstwo z kolejnych opałów. Najnowsza odsłona oferuje graczom 50 poziomów do pokonania, w trakcie których przyjdzie nam m.in. zmierzyć się z pięcioma bossami, zaprzyjaźnić się z delfinem oraz poznać byłą żonę głównego bohatera.

Pobierz z App Store

Disney Mirrorverse

Disney Mirrorverse to gra action RPG rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości, w której postacie znane z filmów animowanych wytwórni Disney i Pixar walczą z mrocznymi siłami próbującymi opanować ich świat. Rozgrywka polega tu głównie na toczących się na niewielkich arenach starciach z grupkami przeciwników, w trakcie których gracz kieruje drużyną składającą się z wybranych przez siebie bohaterów (w grze znaleźli się m.in. Aladyn, Bella, Sully, Roszpunka, Merida czy Elsa). Pomiędzy kolejnymi starciami możemy zdobywać nowe postacie oraz rozwijać te już posiadane.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w czerwcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.