Ilość aplikacji w App Storze jest tak duża, że ciężko wymyślić coś co byłoby nowością i zaciekawiło użytkowników iOS. Niemniej jednak, jak zapewnia jeden z polskich deweloperów, ich aplikacja jest jedyna w swoim rodzaju. Mowa o Kid Face, czyli programie z którego ucieszą się zarówno dzieci jak i dorośli.

Kid Face jest aplikacją dzięki której możemy urozmaicić zdjęcie zrobione naszym iPhonem. Cała zabawa polega na „domalowaniu” śmiesznych masek na twarzach osób znajdujących się na fotografii. Pomysł bardzo ciekawy, w szczególności gdy wysyłamy znajomym zdjęcia z telefonu i nie chcemy aby były one bezbarwne i monotonne.

Aplikacja wita nas bardzo kolorowym interfejsem. Na samym początku wybieramy zdjęcie, które ma być poddane zabiegowi upiększenia. Istnieje opcja wyboru fotografii z naszego albumu, bądź zrobienia jej w danym momencie. Aby maska była ładnie dopasowana do twarzy nie możemy przekręcić głowy, najlepiej gdy nasze zdjęcie przypomina to, które mamy w dowodzie osobistym.

Po wyborze fotografii przychodzi czas na dopasowanie jednej z piętnastu masek, które przygotowali dla nas autorzy programu. W kolekcji znajdziemy między innymi kota, zebrę, lwa, lisa, pirata czy spidermana. Bardzo podoba mi się sposób dopasowania malunku do twarzy, gdyż sposób konfiguracji jest tak rozbudowany (a zarazem tak prosty), że efekt końcowy jest oszałamiający. Gdy oglądamy nasze zdjęcie z dorysowaną maską ciężko jest stwierdzić, czy nie mieliśmy jej już w trakcie robienia zdjęcia. Naszą fotografię możemy zapisać w albumie, wysłać przez e-mail lub umieścić na facebooku, wszystko oczywiście z poziomu aplikacji.

Kid Face dostarczyła mi naprawdę wiele zabawy i osobiście uważam, że jest warta swojej niskiej ceny (0,99 $). Jedyna rzecz, która mi się nie spodobała w tym projekcie, to szybkość działania. Uważam, że reakcja na naciśnięty przycisk zarówno w menu, jak i przy wyborze sposobu wysłania zdjęcia jest troszeczkę za długi.

Aplikację można pobrać tutaj.

Uwaga!! Dwa najciekawsze komentarze zostaną nagrodzone darmowym kodem na tę aplikację do US App Store. Kody rozdane