Pod koniec ubiegłego miesiąca w katalogu Apple TV+ zadebiutował nowy serial dokumentalny, „Prehistoryczna planeta", będący kolejnym efektem współpracy Apple z BBC. Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano nowe nagranie promocyjne, pokazujące kulisy pracy nad tą produkcją.

„Prehistoryczna planeta" to serial dokumentalny wykorzystujący nowoczesne osiągnięcia technologiczne by przybliżyć widzom nowe odkrycia z dziedziny paleontologii i pokazać jak wyglądało życie na ziemi 66 milionów lat temu. Za animację prehistorycznych zwierząt odpowiada studio MPC, znane m.in. za sprawą nowych wersji filmów „Król Lew" i „Księga dżungli". Narratorem serialu jest Sir David Attenborough (m.in. „Planeta Ziemia" i „Życie na Ziemi"), zaś oprawę muzyczną skomponował Hans Zimmer (zdobywca Oscarów za muzykę do filmów „Król Lew" i „Diuna"). Nowe nagranie promocyjne przygotowane przez Apple pokazuje jak powstawał ten serial. Zobaczymy w nim m.in. zakulisowe nagrania z planów zdjęciowych oraz wywiady z jego twórcami.

Serial „Prehistoryczna planeta" składa się z pięciu odcinków. Wszystkie są już dostępne do obejrzenia za pośrednictwem usługi Apple TV+.