Jan Wojtecki to niezależny deweloper, który niedawno opublikował w sklepach Steam i Google Play swoją nową grę zatytułowaną Pawnbarian. Już w przyszłym miesiącu trafi ona również do App Store.

Pawnbarian to bardzo pomysłowa, a zarazem genialna w swojej prostocie gra logiczna, czerpiąca inspirację z wielu różnych gatunków, poczynając od gier RPG i karcianek a kończąc na klasycznych szachach. Kierujemy w niej wojownikiem przemierzającym pełne potworów jaskinie. W trakcie gry korzystamy z talii kart przedstawiających różne figury szachowe, które decydują o tym, w jaki sposób może poruszać się nasza postać. Kluczem do sukcesu jest tu więc umiejętne wykorzystanie kart dobranych z talii, tak by umożliwić naszemu bohaterowi pokonanie przeciwników i dotarcie do celu. W trakcie rozgrywki możemy też zdobywać skarby, umożliwiające nam modyfikowanie i ulepszanie naszych kart.

Gra Pawnbarian zadebiutuje w App Store 26 lipca. Będzie ona dostępna za darmo, jednak bez wydawania pieniędzy otrzymamy dostęp do jednej postaci i jaskini do pokonania. Odblokowanie całej dostępnej w grze zawartości będzie wymagać zaś skorzystania z jednorazowej mikropłatności. Wersja dla macOS jest już dostępna w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 25,19 zł.