Billy Crystal to aktor, scenarzysta i producent telewizyjny znany m.in. za sprawą filmów „Zapomnij o Paryżu ", „Sułtani westernu", „Kiedy Harry poznał Sally" i „Depresja gangstera". Jak donosi Deadline, Apple kupiło prawa do jego nowego serialu, zatytułowanego „Before".

Mimo iż Crystal kojarzony jest głównie z komediami, wszystko wskazuje na to, że jego nowy serial będzie utrzymany w bardziej poważnym tonie. „Before" będzie opowiadać historię psychiatry dziecięcego, który niedługo po śmierci żony rozpoczyna pracę z nowym pacjentem. Billy Crystal nie tylko wcieli się w główną rolę, ale będzie też producentem wykonawczym. Autorką scenariusza będzie Sarah Thorp (m.in. „Dorwać byłą", „Damien" i „Cornelius") zaś reżyserią zajmie się Barry Levinson - zdobywca Oscara za film „Rain Man". W prace nad serialem zaangażowany będzie też Eric Roth (nagrodzony oscarem za film „Forrest Gump"), który zostanie jednym z jego producentów.

Produkcją serialu „Before" na zlecenie Apple zajmie się wytwórnia Paramount Television Studios, która wcześniej pracowała m.in. przy dostępnych już w Apple TV+ serialach „W obronie syna" i „Home Before Dark". Przewidywana data jego premiery nie została jak na razie ujawniona.

Źródło: Deadline