Pod koniec maja jeden z ważniejszych członków zespołu odpowiedzialnego za usługę Apple Arcade, Mark Bozon, ogłosił, iż odchodzi z Apple by rozpocząć pracę marzeń. Nie ujawnił jednak wówczas, na czym ma ona polegać. Niedawno okazało się jednak, iż przeszedł on z Apple do Disneya, by pracować tam nad projektami związanymi z grami i szeroko pojętym metawersum.

Mark Bozon zanim rozpoczął pracę w Apple zajmował się projektowaniem i produkcją gier komputerowych oraz dziennikarstwem. Do firmy dołączył w 2010 roku. Przez kilka ostatnich lat pełnił rolę dyrektora kreatywnego Apple Arcade. Był wielkim zwolennikiem gier niezależnych i to właśnie za jego sprawą do katalogu wspomnianej usługi trafiło wiele ciekawych produkcji tego typu. Swoje odejście z Apple ogłosił oficjalnie 20 maja.

Bozon obejmie w firmie Disney stanowisko wiceprezesa ds. nowych form narracji i kreatywnych doświadczeń. Do jego zadań należeć będzie stworzenie i kierowanie zespołem odpowiedzialnym za nowe generacje interaktywnych produkcji Disneya. Ma to dotyczyć przede wszystkim gier, ale też powiązanych z nimi seriali, filmów, zabawek i parków rozrywki. Zespół kierowany przez Bozona będzie częścią większego projektu kierowanego przez Mike'a White'a, związanego z tworzeniem treści z myślą o szeroko pojętym metawersum.

Źródła: Deadline, Variety, AppleInsider