W sierpniu 2020 roku Apple zamówiło na potrzeby usługi Apple TV+ serial na podstawie powieści „Wąż z Essex" autorstwa Sarah Perry. Dziś w katalogu wspomnianej usługi zadebiutowały jego pierwsze dwa odcinki.

„Wąż z Essex" opowiada o młodej wdowie, która po śmierci męża przeprowadza się z Londynu do małej wioski Aldwinter w hrabstwie Essex. Tam dowiaduje się o lokalnej legendzie, według której okolica zamieszkiwana jest przez pradawną bestię polującą na nieostrożnych podróżnych. Przekonana, że tak naprawdę nie chodzi tu o żadnego mitycznego potwora, lecz nieodkryty dotąd gatunek zwierzęcia, postanawia zbadać sprawę. Główną rolę w serialu gra Claire Danes, znana m.in. za sprawą „Homeland", za który dostała dwa Złote Globy i dwie nagrody Emmy. Tom Hiddleston, znany przede wszystkim z roli Lokiego w filmowym uniwersum Marvela, wciela się zaś w duchownego Willa Ransome'a, niewierzącego w historie o grasującym w okolicy potworze.

Apple opublikowało dziś w Apple TV+ pierwsze dwa odcinki serialu „Wąż z Essex". Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.