James Lee Hernandez i Brian Lazarte to duet znany przede wszystkim za sprawą popularnego serialu dokumentalnego „McMiliony", opowiadającego o oszustwie, dzięki któremu jednemu z pracowników McDonald's udało się wykraść z firmy 24 miliony dolarów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś w katalogu Apple TV+ zadebiutowała ich najnowsza produkcja, zatytułowana „Wielki przekręt".

„Wielki przekręt" to czteroodcinkowy serial dokumentalny opowiadający historię Erica C. Conna - amerykańskiego prawnika specjalizującego się w ubezpieczeniach społecznych, który cieszył się opinią jednego z najskuteczniejszych w swojej dziedzinie. Po latach okazało się jednak, że dobre wyniki uzyskiwał głównie dzięki stosowaniu oszustw i przekupstw (nawet w sprawach, które tego nie wymagały). Jego działania kosztowały państwo ponad pół miliarda dolarów i do dziś pozostają największym przekrętem związanym z ubezpieczeniami społecznymi w historii USA. Gdy sprawa wyszła na jaw wszystkie osoby, którym Conn „wywalczył" renty inwalidzkie, utraciły swoje świadczenia, mimo iż wiele z nich rzeczywiście ich potrzebowało i nie było dowodów na to, iż wiedzieli o nieuczciwym postępowaniu prawnika.

Apple udostępniło dziś od razu wszystkie cztery odcinki serialu „Wielki przekręt". James Lee Hernandez i Brian Lazarte pracują już też nad kolejnym projektem powstającym na potrzeby Apple TV+. Będzie on nosił tytuł „The Jet" i opowiadał o słynnej kampanii reklamowej Pepsi i powiązanym z nią procesie.