Pisałem już wielokrotnie o tym, jak wygodnym rozwiązaniem jest indykcyjne i magnetyczne złącze MagSafe służące do ładowania iPhone'ów. Dzięki niemu nie tylko sam iPhone ale i np. oryginalna ładowarka Apple, dzięki magnesom pozostaje w odpowiednim miejscu. Na rynku dostępny jest też już sporo akcesoriów – bezprzewodowych ładowarek – wspierających to rozwiązanie. Jednym z najnowszych jest magnetyczna ładowarka [Anker 623 z serii MagGo]https://allegro.pl/oferta/ladowarka-indukcyjna-anker-2400-ma-12037578675).

Anker 623 ma ciekawą formę walca ustawionego pionowo na jednym z boków. Drugi z boków tego walca, stanowiący górną część ładowarki, to wyposażona w magnes powierzchnia ładowania indukcyjnego, wspierająca wspomniane już złącze MagSafe w iPhone'ach. Powierzchnia ta jest odchylana w zakresie od 0 do 60°. Dzięki temu iPhone może leżeć na niej poziomo, może też służyć jako statyw dla ładowanego iPhone'a. To rozwiązanie sprawdza się znakomicie na biurku. Dzięki ustawienia iPhone'a pod kątem, mogę korzystać z niego podczas pracy, bez potrzeby trzymania go w dłoni.

Na tym nie koniec, po odchyleniu powierzchni ładującej wyposażonej w magnes, do dyspozycji mamy drugą powierzchnię ładującą, na której zmieszczą się np. słuchawki AirPods (lub inne). Dzięki temu za pomocą ładowarki Anker 623 możemy ładować jednocześnie dwa urządzenia (iPhone'a i słuchawki).

Wspomnę jeszcze, że u podstawy, na krawędzi umieszczono diodę wskazującą na rozpoczęcie ładowania. Rozświetla się ona na trzy sekundy.

Ładowarka Anker 623 ma przy tym niewielkie rozmiary. Jej średnica jest mniejsza niż piłeczki tenisowej (czym chwali się producent) i wynosi około 6,3 mm. Z kolei wysokość to niewiele ponad 8 cm. To sprawia, że zajmuje ona niewiele miejsca na biurku, ale i w plecaku – można więc śmiało zabrać ją ze sobą np. na służbowy czy wakacyjny wyjazd. W ostatnich tygodniach korzystałem z niej do ładowania mojego iPhone'a 12 Pro Max i słuchawek Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro . Urządzenie, dzięki swojej wadze i gumowanej podstawie stoi stabilnie i pewnie na powierzchni mojego biurka.

Anker 623 ładuje iPhone'y 13 i 12 z mocą maksymalnie 7,5 W, a słuchawki bezprzewodowe maksymalnie z mocą 5 W. W komplecie znalazła się też ładowarka sieciowa o mocy 20 W z gniazdem USB-C.

Ładowarka Anker 623 MagGo dostępna jest w cenie 329 zł.