Ostatnie doniesienia dotyczące okularów AR sugerują, że Apple wciąż boryka się z problemami i rozważa przełożenie daty ich debiutu. Natomiast Mark Gurman w swoim cotygodniowym newsletterze przedstawił kilka ciekawych informacji związanych z tym produktem.

Według niego okulary mają kosztować powyżej dwóch tysięcy dolarów (niektórzy analitycy wskazywali nawet na cenę oscylującą w granicy trzech tysięcy). Tak wysoka cena ma być spowodowana między innymi wykorzystaniem dwóch procesorów - w tym jednego porównywalnego do M1 Pro, wielu wyświetlaczy z rozdzielczością 8K, opcjonalną wymienną soczewką korekcyjną oraz zaawansowaną technologią audio.

Mark wskazuje również, że powodem przejścia z M1 na M1 Pro nie jest aspekt wydajności oraz szybkości procesora ale wydajność układu graficznego. Pierwszy autorski procesor cechuje się 8-rdzeniową grafiką, a M1 Pro ma od 14 do 16 rdzeni graficznych.

Zestaw ten ma być być głównie przeznaczony do gier, konsumpcji mediów oraz komunikacji.

Gurman w swoim newsletterze przytoczył również kilka nazw, które mogą być wykorzystane przez Apple w kontekście omawianych wyżej okularów. Są to między innymi Apple Vision, Apple Reality, Apple Sight/iSight oraz Apple Lens.

Ciekawostką jest, że Apple przewiduje sprzedaż okularów oscylującą pomiędzy 7 a 10 milionami sztuk w pierwszym roku. Takie informacje firma przekazała do swoich podwykonawców.

Źródło: PowerOn