W katalogu usługi Apple Arcade pojawia się ostatnio coraz więcej starszych gier, które były już wcześniej dostępne w App Store. Dziś zadebiutowała tam kolejna taka produkcja - Crashlands+.

Crashlands+ to gra akcji z elementami RPG, której oryginalna wersja miała swoją premierę w 2016 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów (serwisy TouchArcade i GameZebo przyznały jej tytuł mobilnej gry roku, a magazyn Time umieścił ją na liście najlepszych gier na urządzenia mobilne). Wcielamy się w niej we Flux Dabes - kobietę kierującą kosmiczną ciężarówką, zmuszoną do awaryjnego lądowania na obcej, niegościnnej planecie. By przeżyć musimy nauczyć się, jak wytwarzać potrzebne nam narzędzia z dostępnych wokół materiałów. Crashlands kładzie bowiem bardzo duży nacisk na crafting, pozwalając nam stworzyć niemal pół tysiąca rodzajów przedmiotów.

Crashlands+ jest od dziś dostępne w katalogu usługi Apple Arcade. Płatną wersję gry można wciąż kupić w App Store, gdzie kosztuje obecnie 32,99 zł.