A24 to niezależna amerykańska wytwórnia filmowa i telewizyjna, znana m.in. za sprawą takich filmów jak „Moonlight", „The Lighthouse" i „Hereditary". W 2018 roku rozpoczęła ona współpracę z Apple, której pierwszym efektem był komediodramat „Na lodzie". Dziś w katalogu Apple TV+ pojawił się zaś ich kolejny wspólny projekt - „Tragedia Makbeta".

„Tragedia Makbeta" to czarno biały film bazujący na jednej z najsławniejszych sztuk Szekspira. Denzel Washington (zdobywca Oscarów za role w filmach „Dzień próby" i „Chwała") gra w nim tytułowego bohatera, zaś Frances McDormand (nagrodzona Oscarami za „Fargo", „Nomadland" i „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri") wciela się w jego żonę. Reżyserem filmu jest Joel Coen (zdobywca Oscarów za filmy „To nie jest kraj dla starych ludzi" i „Fargo").

Film „Tragedia Makbeta" zadebiutował w katalogu Apple TV+ dopiero dziś, jednak jego kinowa premiera odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Dzięki temu zdążył on już otrzymać m.in. nominacje do nagród Gildii Aktorów Ekranowych i Critics Choice Film Awards.