Amerykańska Gildia Aktorów Ekranowych ogłosiła wczoraj listę nominacji do tegorocznej edycji swoich nagród. Produkcje z katalogu Apple TV+ otrzymały ich w tym roku dwanaście.

Najwięcej nominacji spośród wszystkich produkcji Apple otrzymał w tym roku serial „Ted Lasso". Występujący w nim Jason Sudeikis, Brett Goldstein, Hannah Waddingham i Juno Temple powalczą o nagrody dla najlepszych aktorów i aktorek w serialu komediowym. Cała grupa została też nominowana w kategorii najlepsza obsada serialu komediowego. Billy Crudup, Jennifer Aniston i Reese Witherspoon otrzymali zaś nominacje dla najlepszych aktorów w serialu dramatycznym za swoje role w „The Morning Show". Serial ten otrzymał też nominację w kategorii najlepsza obsada serialu dramatycznego.

Apple TV+ otrzymało też trzy nominacje w kategoriach filmowych. Denzel Washington ma szansę na nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w filmie „Tragedia Makbeta", zaś Troy Kotsur powalczy o nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie „CODA" (jest to pierwszy głuchy aktor, który otrzymał nominację do nagród Gildii Aktorów Ekranowych). Aktorzy grający w tym filmie zostali też nominowani grupowo do nagrody dla najlepszej obsady filmu pełnometrażowego.

Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Gildii Aktorów Ekranowych odbędzie się 27 lutego. W ubiegłym roku Apple TV+ otrzymało dwie nominacje, ostatecznie zdobywając jedną statuetkę za rolę Jasona Sudeikisa w „Ted Lasso".

Źródło: Apple