We wrześniu ubiegłego roku władze Korei Południowej uchwaliły zmiany w ustawie o rynku telekomunikacyjnym dotyczące sklepów z aplikacjami na urządzenia mobilne. Zgodnie z nowymi przepisami Apple będzie musiało zezwolić deweloperom publikującym swoje aplikacje w App Store na stosowanie w nich alternatywnych systemów płatności.

Jak donosi serwis The Korea Herald, powołując się na informacje uzyskane od KCC (koreańskiej komisji do spraw komunikacji), Apple potwierdziło niedawno, że zamierza dostosować się do nowego prawa i wprowadzić odpowiednie zmiany w południowokoreańskim App Store. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli przy tym, że zamierza ona pobierać prowizje także od transakcji dokonywanych za pomocą zewnętrznych systemów płatności, jednak będą one niższe od prowizji pobieranych podczas korzystania z domyślnego systemu płatności w App Store (które wynoszą od 15 do 30%).

Nie wyjaśniono jeszcze, jak dokładnie ma funkcjonować to rozwiązanie, gdyż Apple wciąż pracuje z KCC nad ustaleniem szczegółów. Nie wiadomo też, kiedy zostanie ono wprowadzone. W oświadczeniu wydanym przez Apple napisano, że pracując nad wprowadzeniem zmian firma będzie kierować się przede wszystkim dbałością o zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowników.

Źródło: The Korea Herald