Terry Gou, prezes Foxconna nie zwykł zdradzać szczegółów o produktach, które są wytwarzane w jego fabrykach. W czasie poniedziałkowego spotkania z udziałowcami, potwierdził jednak rychłe nadejście iPhone'a 5, który ma zostawić daleko w tyle flagowego smartfona Samsunga - Galaxy SIII.

Gou znany jest ze swojej niechęci do południowokoreańskiej firmy. Posunął się on nawet do stwierdzenia, że jego życiowym celem jest ostateczne pokonanie Samsunga, który jego zdaniem jest firmą "z długą historią podpatrywania konkurentów." Prezes Foxconna przekonywał również klientów, aby ci wstrzymali się z zakupem telefonu do momentu premiery nowego iPhone'a, gdyż nowy smartfon Apple ma wręcz "zawstydzić" Samsunga Galaxy SIII.
Inną ważną informacją, która pojawiła się na poniedziałkowym spotkaniu, jest ogłoszenie umowy o współpracy Foxconna z firmą Sharp. Zdaniem Gou, fabryka Sharpa w Sakai jest jedyną fabryką na świecie zdolną do masowej produkcji 60 lub 80-calowych paneli LCD. Ostatnie zdanie może wskazywać na możliwość przyszłej współpracy między dwiema firmami przy produkcji telewizora Apple.

Źródło: macworld.co.uk