Osoby, które chciałyby zainstalować wspomniane systemy, nie mogą tego uczynić, ponieważ Apple przestało je podpisywać, czyli instalacja nie uzyska autoryzacji.

Aktualnie oficjalnym oprogramowaniem dla iPhone'ów serii 12 oraz 13 jest iOS 15.1.1, który poprawia wydajność związaną z przerywaniem połączeń w tych modelach. W przypadku pozostałych urządzeń najnowszym systemem jest iOS/iPadOS 15.1.

W przypadku iOS/iPadOS 15 wprowadził on między innymi ulepszenia audio i wideo w FaceTime, w tym dźwięk przestrzenny i tryb Portret. Funkcja Udostępnione Tobie pozwala wyświetlać artykuły, zdjęcia i inne udostępnione treści z Twoich rozmów w Wiadomościach w analogicznych aplikacjach. Tryby skupienia pozwolą zredukować czynniki rozpraszające, filtrując powiadomienia na podstawie aktualnie wykonywanej czynności. Powiadomienia zostały przeprojektowane, a nowe podsumowanie powiadomień zawiera zbiór powiadomień, dzięki czemu możesz nadrobić zaległości. Natomiast nowe narzędzia prywatności w Siri, Mail i nie tylko zapewniają przejrzystość i większą kontrolę nad swoimi danymi.

Apple testuje system iOS/iPadOS 15.2, który powinien pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni.