Rocket League to bardzo popularna gra zręcznościowa, stanowiąca nietypowe połączenie piłki nożnej i sportu motorowego. Kilka miesięcy temu odpowiedzialne za nią studio Psyonix ogłosiło, iż pracuje nad jej nową wersją przeznaczoną na urządzenia mobilne, zatytułowaną Rocket League Sideswipe. Produkcja ta jest już dostępna do pobrania z App Store.

W oryginalnym Rocket League gracze wcielają się w kierowców futurystycznych samochodów o napędzie rakietowym, próbując wbić za ich pomocą gigantyczną piłkę do bramki przeciwnika. Rocket League Sideswipe opiera się na tym samym pomyśle, jednak przedstawia go w nieco innej, mocno uproszczonej formie. Samochody poruszają się tu w dwóch wymiarach a boiska mają inny, bardziej podłużny kształt, z bramkami umieszczonymi na podwyższeniu. W efekcie oferuje to prostszą, szybszą rozgrywkę, lepiej przystosowaną do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. W Sideswipe możemy rozgrywać mecze 2 vs. 2 i 1 vs. 1, zarówno w trybie towarzyskim jak i rankingowym. Podobnie jak w oryginalnym Rocket League gracze mogą też modyfikować wygląd swoich pojazdów za pomocą części i ozdób zdobywanych w trakcie rozgrywki.

Gra Rocket League Sideswipe jest dostępna do pobrania z App Store za darmo. Co ciekawe, na chwilę obecną nie znajdziemy w niej żadnych mikropłatności, choć niewykluczone, że zostaną one dodane w przyszłości.

Pobierz z App Store