5 listopada w katalogu Apple TV+ zadebiutował nowy film z Tomem Hanksem, zatytułowany „Finch". Apple opublikowało dziś nowe nagranie promocyjne, pokazujące kulisy pracy nad tą produkcją.

„Finch" to przygodowy film science-fiction przedstawiający przyszłość, w której katastrofa ekologiczna zniszczyła większość życia na ziemi. Tom Hanks wciela się w nim w jednego z ocalałych, który zostaje zmuszony do opuszczenia bezpiecznego bunkra i wyruszenia na wyprawę w poszukiwaniu nowego domu. W podróży towarzyszą mu pies i robot o imieniu Jeff. To właśnie na tej ostatniej postaci koncentruje się nowe nagranie promocyjne opublikowane przez Apple. Możemy w nim zobaczyć m.in. wywiady z artystami odpowiedzialnymi za projekt i animację robota oraz zakulisowe ujęcia z planu pokazujące jak nagrywano sceny z jego udziałem.

Film „Finch" jest dostępny do obejrzenia w Apple TV+ i wiele wskazuje na to, że cieszy się tam sporą popularnością. Apple nie udostępnia wprawdzie publicznie dokładnych danych na temat oglądalności poszczególnych filmów i seriali, jednak według informacji przekazanych serwisowi Deadline przez pracowników tej firmy, „Finch" w ciągu pierwszych trzech dni od premiery przyciągnął więcej widzów niż jakakolwiek wcześniejsza produkcja z Apple TV+ w tym samym okresie. Twierdzą oni też, że zdołał on przyćmić poprzedni film z Tomem Hanksem, „Misja Grayhound", którego premiera według wielu analityków była odpowiedzialna za największy jak dotąd skok oglądalności Apple TV+.