Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje wskazujące, że w po wymianie ekranu w iPhone'ach serii 13 w nieautoryzowanym serwisie, właściciel urządzenia nie będzie mógł korzystać z Face ID, ponieważ skanery twarzy zostanie zdezaktywowany.

Jest to spowodowane tym, że w taśmie która łączy ekran z płytą główną wmontowany jest mikrokontroler, który odpowiada za działanie Face ID. W związku z czym każda nieautoryzowana ingerencja będzie powodowała problem z działaniem, ponieważ serwis nie ma dostępu do narzędzia, które umożliwia autoryzowanie nowych części, tak jak w przypadku oficjalnych punktów. Rozwiązaniem tego mogłoby być przeniesienie czipa co wiąże się z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, w tym mikroskopów oraz ogromnej precyzji.

Po licznych protestach, Apple poinformowało portal The Verge, że wraz z kolejną aktualizacją oprogramowania ograniczenie to zostanie usunięte, dzięki czemu wymiana ekranu w nieautoryzowanym serwisie nie będzie już blokowała skanera Face ID. Dzięki czemu nie będzie potrzeby przenoszenia kontrolera na nową taśmę w celu zapewniania ciągłości pracy Face ID.

Źródło: [TheVerge(https://www.theverge.com/2021/11/9/22772433/apple-iphone-13-screen-replacements-face-id-software-update)