Od czasu wprowadzenia designu Unibody, wymiana baterii w MacBookach Pro wymaga skorzystania z serwisu Apple. Dotychczas koszt takiej procedury wynosił 129 dolarów/euro jednak w przypadku MacBooka Pro nowej generacji z wyświetlaczem Retina wydatek ten będzie jeszcze większy.

Jak podaje oficjalna strona internetowa Apple Support, wymiana baterii w najnowszym MacBooku Pro z wyświetlaczem Retina kosztuje 199 dolarów/euro. Warto zaznaczyć, że standardowa roczna gwarancja Apple oraz opcjonalna trzyletnia gwarancja AppleCare pokrywają koszty wymiany baterii, które przestały działać prawidłowo z powodu wady fabrycznej. Nic takiego jednak nie będzie miało miejsca, jeżeli pojemność akumulatora zmniejszy się wskutek jego normalnego użytkowania.

Apple zdecydowało się na przejście na wbudowane (niewymienialne) baterie, ponieważ takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie czasu pracy na baterii przy jednoczesnym zmniejszeniu wymiarów urządzenia. Według zapewnień Apple, bateria MBP z wyświetlaczem Retina wytrzyma tysiąc pełnych cykli zanim jej pojemność spadnie do 80 procent pojemności początkowej.

Źródło: Apple, MacRumors